Cтатті
Головна  ■    Cтатті   ■    Поради з безпеки   ■   

Як захиститися від шахрайства з платіжними картками в Інтернеті?

   ​​ 03 Липня 2024 10:48

Як захиститися від шахрайства з платіжними картками в Інтернеті?

Ви знали, що 83% випадків шахрайства з платіжними картками в минулому році відбувалося через мережу Інтернет?

Шахраї з метою отримання інформації про паролі, платіжні картки, рахунки та інші персональні дані створюють шахрайські сайти та поширюють посилання на них в інтернеті.

Як вберегтися від подібного шахрайства?

Не переходьте за посиланнями від незнайомців! Перевіряйте інформацію через офіційні джерела, не поспішайте клікати на посилання, які ви побачили десь у соцмережах, у груповому чаті, в телеграм-каналі тощо. Особливо, якщо йдеться про будь-які грошові виплати, акції, розіграші, легкі види підробітку, важливі новини чи повідомлення від державних установ, банків, міжнародних організацій. Краще знайдіть у пошуку офіційний сайт відповідної установи і ознайомтеся з відповідною новиною там.

Не поспішайте клікати на посилання, які ви отримуєте від друзів.  Є випадки, коли шахраї зламують сторінки в соцмережах, месенджерах, електронної пошти та від імені власника акаунту поширюють шахрайські посилання серед підписників та друзів. Адже люди довіряють більше інформації, яку отримують від знайомих. Приклад шахрайського повідомлення від імені друзів: "Подивися, чи це ти на відео?"Щоб уникнути шахрайства, запитайте в знайомого для чого він надіслав посилання або краще зателефонуйте йому та запитайте, чи справді посилання від нього.

Більше про ознаки шахрайських сайтів та платіжну безпеку читайте на сайті НБУ та Держспецзв’язку #КібербезпекаФінансів: https://promo.bank.gov.ua/payment-security/

Підписуйтесь, щоб бути в курсі останніх подій, пов'язанних з TENET